خانه / برندها / ویکا

ویکا

ویکا(WIKA)

 

WIKA یکی از پیشتازان بازار جهانی تکنولوژی اندازه‌گیری فشار، دما و تراز سطح است. این شرکت سالانه بیش از 50 میلیون قطعه‌ی باکیفیت برای استفاده در بیش از 100 کشور جهان تولید می‌کند و 600 میلیون ابزار اندازه‌گیری تولید شده از سوی این شرکت در سراسر جهان مورد استفاده قرار می‌گیرند.

در سال 1946 الکساندر ویگند و فیلیپ کاخل شرکت WIKA (ترکیبی از دو حرف اول نام خانوادگی بنیانگذاران شرکت) در شهری کوچک در آلمان راه‌اندازی کردند. این شرکت به تدریج توانست به یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های اندازه‌گیری فشار و دمای مکانیکی تبدیل شود. این شرکت هم به تولید محصولات استاندارد می‌پردازد و هم محصولاتی را بنا به نیاز مشتریان طراحی و تولید می‌کند. اندازه‌گیری از فشار 0.5 میلی‌بار تا 15 هزار بار، از دمای 250 درجه‌ی سانتی‌گراد زیر صفر تا 1800 درجه‌ی سانتی‌گراد بالای صفر و درون یک اتاق تمیز تا روی یک دکل حفاری نفت، گستره‌هایی هستند که WIKA آن‌ها را پوشش می‌دهد.

فشارسنج، سنسورهای فشار، شیرها و ابزار محافطتی، ترمومتر، ترموکوپل، سوئیچ‌های حرارتی، ترمومترهای مقاومتی، نشانگر سطح، سوئیچ شناور، انواع شیر و اتصالات و بست خطوط جریان گاز و مایع از تولیدات این شرکت هستند که در صنایع گوناگونی مانند ماشین‌افزار و اتوماسیون، گرمایش، تهویه و کنترل هوا، صنایع گازهای تکنیکی و پزشکی، توزیع و انتقال قدرت، تبرید، صنایع نیمه‌رساناها، نفت و گاز، پتروشیمی، صنایع شیمیایی، صنایع غذایی و نوشیدنی‌ها، صنایع دارویی، تولید برق و آب و فاضلاب مورد استفاده قرار می‌گیرند.

این شرکت بیش از 9300 کارمند در سراسر جهان دارد و افزون بر تولید تجهیزات اندازه‌گیری استانداردهای اندازه‌گیری جریان و تکنولوژی کالیبراسیون را نیز تعیین می‌کند.