خانه / بازاریابی / بازاریابی اینترنتی چیست

بازاریابی اینترنتی چیست

بازاریابی اینترنتی چیست

 

در دنیای امروز چاره ای نداریم جز اینکه با پیشرفت علم و تکنولوژی، پیشرفت کنیم و کسب و کار خود را ارتقاء بخشیم وگرنه هرگز نمی توانیم موفق شویم یا حتی مزیت رقابتی داشته باشیم. در این گفتار سعی شده است تعاریف مختلف بازاریابی بررسی شده، سپس بازاریابی سنتی و اینترنتی با یکدیگر مقایسه و عوامل تاثیرگذار بر بازاریابی اینترنتی موفق تحلیل گردند.

تبلیغات و بازاریابی مفاهیمی بسیار نزدیک به هم هستند که برای سال ها از طریق تراکت، آگهی روزنامه ها،تلویزیون، بیلبوردها و … صورت گرفته است. ولی امروزه با گسترش روزافزون محبوبیت اینترنت در میان مردم و همچنین ازدیاد وب سایت های تجاری، سازمان ها و شرکت ها برای کسب مزیت رقابتی، کسب سهم بیشتری از بازار و ارتقاء بهره وری به بازاریابی اینترنتی روی آورده اند.

در حال حاضر اینترنت تاثیر زیادی بر شیوه انجام فعالیت ها به ویژه فعالیت های تجاری گذاشته و منجر به تعریف جدیدی از بازاریابی تحت عنوان بازاریابی اینترنتی شده است. در بازاریابی اینترنتی مدل سنتی ارتباطات یک نفر به چند نفر به مدل ارتباطات چند نفر به چند نفر تغییر یافته است.

به دلیل اثرات مثبت اینترنت، شرکت ها به دنبال استراتژی انتقال از بازاریابی سنتی به اینترنتی هستند. در واقع اینترنت پلی بین سازمان ها و سرمایه گذارانی است که در سطح محلی، منطقه ای یا بین المللی با هم رقابت می کنند.

بازاریابی اینترنتی چیست

تعاریفی از بازاریابی، بازاریابی سنتی، بازاریابی اینترنتی

بازاریابی طبق تعریف موسسه بازاریابی آمریکا فعالیت های سازمانها و فرایندهایی برای طراحی، ارتباط گیری، ارائه و تبادل پیشنهادات ارزشمند برای مشتریان، خریداران، شرکا و جامعه به صورت کل  تعریف شده است. بازاریاب و اقتصاددان بزرگ دنیا، فیلیپ کاتلر -نویسنده کتاب مدیریت بازاریابی- تحلیل، برنامه ریزی و کنترل بازاربابی را این  گونه تعریف میکند.

بازاریابی فرایندی است که در آن شرکت برای مشتری ارزش ایجاد کرده و رابطه ی مستحکمی با او برقرار می کند تا بتواند در عوض از مشتری ارزش دریافت کند

 

بازاریابی سنتی

بازاریابی سنتی به معنی تبلیغات، روابط عمومی، علامت تجاری و ارتباطات شرکتی است و بیشتر بر روی نام شرکت جهت توسعه نام تجاری متمرکز است و امروزه دیگر به این شکل کاربردی ندارد. مثل تبلیغات تلویزیونی،بیلبوردهای بزرگ در سطح شهر، تبلیغات کاغذی برای پخش در شهر و گذاشتن پشت درب منازل، تماس تلفنی به افراد و …البته بسیاری از افراد و سازمانها همچنان در این چارچوب فعالیت میکنن خریداران دیگر توجه چندانی به این سیستم بازاریابی نشان نمیدهند. مشتریان اطلاعات مربوط به محصولات و خدمات را به شیوه خودشان به دست می آورند و این شیوه ها معمولا از طریق اینترنت و از منابعی خارج از تبلیغات شرکت است.

بازاریابی اینترنتی

کسب در آمد، فروش محصولات و ارائه خدمات از طریق اینترنت، بازاریابی اینترنتی می باشد که به آن بازاریابی الکترونیکی، بازاریابی تحت وب یا بازاریابی آنلاین نیز گفته می شود. برای موفقیت هر چه بیشتر در بازاریابی اینترنتی بهتر است در ابتدا اساس بازاریابی سنتی را بیاموزیم.کم هزینه ترین و کارآمد ترین روش بازاریابی اینترنتی بهینه سازی وب و سئو میباشدکه به معرفی مناسب یک برند منجر می شود. اصلی ترین و مهم ترین بخش از بازاریابی اینترنتی، بررسی بازار است. مهم نیست
فرد چه میزان در فروش تبحر دارد. بازاریابی اینترنتی همانند کسب و کارهای دیگر، بر نگاه مشتریان به کالاها و خریدمحصولات تکیه دارد.

آوردن بازدید کنندگان زیاد به سایت، کلید اصلی موفقیت در اینترنت است.

مقایسه بازاریابی اینترنتی و سنتی

در طی سال ها بازاریابی دستخوش تغییراتی شده است و امروزه شکل سنتی بازاریابی جای خود را به شکل اینترنتی داده است (هر چند هنوز بازاریابی سنتی در صنایع مختلف دیده می شود). در ادامه به مقایسه این دو بازاریابی از منظرهای مختلف می پردازیم:

 

بازاریابی اینترنتی و سنتی

هزینه

به طور سنتی، تبلیغات چاپی در روزنامه ها ،مجلات ، بیلبوردهای کنار خیابان و تبلیغات در رادیو و تلویزیون هر یک دارای قیمتی هستند که تابعی از کیفیت، نوع و بازار هدف آن تبلیغ می باشد. تبلیغات در شبکه های یک دارای قیمتی هستند که تابعی از کیفیت، نوع و بازار هدف آن تبلیغ می باشد. تبلیغات در شبکه های اجتماعی و اینترنت در ابتدا بدون هزینه و رایگان یا در برخی موارد با هزینهای اندک شروع می شوند و برای کسب کارهای نوپا که از بودجه بازاریابی اندکی برخوردار هستند، بسیار کارآمد خواهد بود.

فوریت 
پروسه ای که در بازاریابی سنتی طی می شود، از زمان ساخت تبلیغات چاپی و نمایشی و عرضه ، تایید و بازبینی به مخاطبین، نسبتاً طولانی است و سود دهی را به تعویق می اندازد ولی در بازاریابی اینترنتی این موارد تقریباً فوری یا آنی انجام می پذیرند پروسه بازاریابی با کلیک موس کامپیوتر قابل آغاز شدن است .

پیگیری
فعالیت پیگیری ها در بازاریابی اینترنتی ساده است. ما به راحتی می توانیم از تعداد بازدیدکنندگان و حتی نظرات آنها و اینکه چه مواردی بازدیدکنندگان را به مشتریان ما تبدیل کرده اند، مطلع شویم اما در تبلیغات سنتی دنبال کردن و پیگیری چنین اطلاعاتی به این سادگی نیست.

مخاطب

بازاریابی سنتی ممکن است برای آن دسته از مخاطبین که به اینترنت دسترسی ندارند یا ترجیح می دهند از روزنامه ها و مجلات استفاده کنند، موفق عمل کند.اما معمولاً برای نوجوانان و جوانان که علاقمند به استفاده از فناوری های روز می باشند، بازاریابی اینترنتی بهتر جواب می دهد.

انواع روش های بازاریابی اینترنتی

بازاریابی اینترنتی روش های مختلفی دارد که در ادامه به بررسی مهم ترین این روش ها می پردازیم:

بازاریابی با موتورهای جستجو Search Engine Marketing

این روش به دو صورت رایگان و پولی انجام می شود. در روش رایگان با بهینه سازی صحیح و اصولی وب سایت و استفاده از های سئو تکنیک باعث می شود که وب سایت در نتایج جستجو نسبت به سایر وب سایت ها جایگاه بالاتری به دست بیاورد و بازدیدکنندگان و خریداران به صورت هدفمند وارد وب سایت بهینه شده شوند و فروش وب سایت را افزایش دهند. موتورهای جستجوی معروف مانند گوگل علاوه بر روش فوق این امکان را به کاربران می دهند که با پرداخت هزینه برای یک عبارت خاص در کنار نتایج جستجو ظاهر شوند.

بازاریابی با شبکه های اجتماعی : Social Media Marketing

این روش نیز به دو صورت رایگان و پولی انجام می شود. در روش رایگان با انجام فعالیت هایی در شبکه های اجتماعی باعث می شود کاربرانی که در این شبکه ها ،حضور دارند با شرکت و محصولاتی که ارائه می دهید، آشنا شوند. روش دوم نیز در ازای پرداخت هزینه، تبلیغ شما در صفحات مختلف این شبکه های اجتماعی ظاهر می شود بازاریابی درشبکه های اجتماعی نسبت به بازاریابی با موتورهای جستجو از شانس کمتری برای جذب ترافیک و خریدار برخوردار می باشد اما می توان از آنها به بهترین شکل ممکن برای معرفی برند و محصولات  خود استفاده کرد.

 

بازاریابی محتوا

موتورهای جستجو بدنبال محتوای با کیفیت و اصیل هستند و به واسطه محتوایی که در وب سایت خود منتشر می کنید بازدیدکنندگان فراوانی از طریق موتورهای جستجو وارد وب سایت شما می شوند. درصورتیکه این بازدیدکنندگان محتوای شما را بپسندند، آن را در وب سایت و پروفایل های شبکه های اجتماعی خود منتشر  می کنند و باعث می شوند که افراد زیادی با شما و خدماتتان آشنا شوند.

ویدئو مارکتینگ

با افزایش سرعت اینترنت و وجود شبکه های اجتماعی ویدیو محور، اکثر کاربران در اینترنت به دنبال ویدیو های آموزشی و کاربردی مورد نیاز خود می گردند. در صورتیکه از محصولات و خدماتی که در شرکت خود ارائه می دهید ویدیوهای جذابی تهیه کنید و آنها را در اینترنت منتشر کنید، بازدیدکنندگان بسیار زیادی با  شما و خدماتی که ارائه می دهید، آشنا خواهند شد.

ایمیل مارکتینگ

این روش به بیان ساده شامل ارسال ایمیل های گروهی به تعداد زیادی از کاربران و تشویق آنها به بازدید از وب سایت و خرید محصولات وب سایت می باشد. استفاده نادرست از این روش و ارسال ایمیل به کاربرانی که مایل به دریافت این ایمیلها نیستند، نارضایتی این کاربران را به دنبال دارد و در استفاده از این روش باید دقت کرد

تبلیغات پولی

علاوه بر درج بنرهای تبلیغاتی در وبسایت های پر بازدید که شامل پرداخت هزینه ماهانه می باشد از ، برخی  وب سایتها این امکان را می دهند که لینک صفحه مورد نظر شما را قسمدر تی از وب سایت خود درج کنند.

موثرترین روش بازاریابی اینترنتی

طی نظر سنجی سایت  marketingprofs.comا  که از بین ۳۰۰ نفراز  بازاریابان اینترنتی مطرح دنیا انجام شد، اکثر افرادی که در زمینه بازاریابی اینترنتی فعالیت داشته اند، عقیده دارند که استفاده از بازاریابی ایمیلی و تکنیک های آن می تواند به میزان۴۸درصد در افزایش فروش یک کسب و کار اینترنتی موثر باشد و در رتبه اول ازاریابی اینترنتی قرار بگیرد .

مزایا و معایب بازاریابی اینترنتی کدامند؟

به طور کلی می توان گفت بازاریابی اینترنتی مانند هر پدیده دیگر نقاط قوت و ضعف خود را دارد:
از نقاط قوت آن می توان استقلال از زمان و مکان را نام برد. معرفی و فروش محصولات در اینترنت و همچنین اطلاعات مورد نیاز کاربران تمام و کمال می تواند بر روی وبسایت قرار گرفته و در اختیار کاربران که همان مشتریان بالقوه ما هستند، قرار می گیرد. همان طور که پیشتر ذکر شد، هزینه تبلیغات در اینترنت بسیار کمتر از هزینه تبلیغات غیر اینترنتی مثلاً تبلیغات تلویزیونی است. با دریافت اطلاعات کاربران پس از ورود ایشان به سایت، می توان رفتار،علایق و سلایق ا نها را بررسی کرده و در گروه هایی دسته بندی کنیم تابتوانیم از طریق اس ام اس یا ایمیل پیشنهادات جدید و ویژه به ایشان ارسال کنیم و حتی برای مشتریان وفادار خود یا آنهایی که برای اولین بار از سایت ما خرید می کنند، تخفیفات ویژه ای در نظر بگیریم.

از نقاط ضعف بازاریابی اینترنتی می توان مشکلات دسترسی به اینترنت (یا حتی کامپیوتر،) قطعی اینترنت، کند بودن اینترنت، فیلترینگ و … را نام برد. هنوز برخی کاربران آشنا به اینترنت (یا حتی کامپیوتر) و روش استفاده از آن نیستند و از همه مهمتر اینکه کاربران به خرید اینترنتی(یا حتی تبلیغات اینترنتی) بی اعتماد هستند و همچنین ترجیح می دهند اطلاعات حساب خود را محرمانه نگه دارند و آنچه را که تصمیم به خرید  آن دارند، از نزدیک ببینند یا لمس کنند.